REKLAMA
Znaleziono 4090 wyników
ORLEN i Krajowa Grupa Spożywcza zbudują instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN i Krajowa Grupa Spożywcza zbudują instalację do produkcji biometanu
ORLEN razem z Krajową Grupą Spożywczą (KGS), największym państwowym producentem żywności, rozwinie kompetencje dotyczące rozwoju paliw przyszłości. Przedstawiciele obu spółek podpisali porozumienie obejmujące m.in. budowę instalacji do produkcji biometanu. Rozwiązanie pozwoli ograniczyć emisję CO2 do atmosfery, a także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezależności energetycznej kraju oraz poprawy stabilności sytemu energetycznego.
Rozbudowa CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej wchodzi w kolejną, zaawansowaną fazęartykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej wchodzi w kolejną, zaawansowaną fazę
Rozbudowa Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej wchodzi w kolejną, zaawansowaną fazę. Na placu budowy widać już wyraźne efekty ostatnich miesięcy intensywnych prac, które przebiegają zgodnie z planowanym harmonogramem. Po zakończeniu rozbudowy, Pogoria zyska dodatkową przestrzeń handlową, nowe lokale i udogodnienia, odpowiadając na rosnące potrzeby klientów i najemców.
BERGER Bau wybuduje nowe drogi w Bielanach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
BERGER Bau wybuduje nowe drogi w Bielanach Wrocławskich
3 grudnia 2025 roku Gmina Kobierzyce podpisała z firmą BERGER Bau umowę na realizację nowej inwestycji drogowej w miejscowości Bielany Wrocławskie. Kontrakt, o wartości 2 753 104,44 zł netto, obejmuje kompleksową budowę dróg osiedlowych wraz z pełną infrastrukturą techniczną na trzech lokalnych ulicach: Jagodowej, Truskawkowej i Agrestowej. Prace zaplanowano na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Polski Zielony Fundusz inwestuje w fotowoltaikę i magazynowanie energii artykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz inwestuje w fotowoltaikę i magazynowanie energii
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarządzany przez ARP TFI zrealizował swoją pierwszą inwestycję, obejmującą zakup 50% udziałów w dwóch farmach fotowoltaicznych należących do warszawskiej spółki WMC PV. Projekt obejmuje funkcjonujący już zespół farm w Prusinowie (woj. wielkopolskie) o mocy 15 MW, który ma zostać rozbudowany o kolejne 15 MW, do łącznej mocy 30 MW. Inwestycja będzie polegała również na budowie magazynów energii.
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialnąartykuł
Pokaż artykuł
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialną
Płocka rafineria ORLENU będzie produkowała energię odnawialną. W bezpośrednim sąsiedztwie zakładu powstanie farma fotowoltaiczna o mocy około 40 MW. Instalacja umożliwi wyprodukowanie w skali roku blisko 45 tys. MWh energii elektrycznej.
Budowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3 nabiera tempa na lądzie i pod wodą [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3 nabiera tempa na lądzie i pod wodą [FILM]
Pierwsza część instalacji systemu narzutów kamiennych zabezpieczających dno morskie, kolejne etapy zaawansowania w budowie bazy serwisowej w Łebie, postępy na lądowych stacjach elektroenergetycznych koło Ustki, do których dostarczono dwa pierwsze transformatory, a także ułożenie większości lądowego przyłącza – tak wygląda stan prac na koniec pierwszego kwartału 2026 r. na farmach Bałtyk 2 i Bałtyk 3, rozwijanych wspólnie przez Equinor i Polenergię. Postęp prac uchwycony na materiale wideo obrazuje równoległy rozwój inwestycji w wielu lokalizacjach.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Zabytkowa stacja kolei wąskotorowej w podwarszawskim Piasecznie zostanie zrewitalizowanaartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa stacja kolei wąskotorowej w podwarszawskim Piasecznie zostanie zrewitalizowana
Zabytkowe budynki dawnego zaplecza technicznego kolejki wąskotorowej w podwarszawskim Piasecznie przejdą kompleksową metamorfozę. W planach jest nie tylko konserwacja historycznych murów, ale także modernizacja instalacji i montaż paneli fotowoltaicznych.
Polska firma MAKO-IP inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma MAKO-IP inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSE
Kolejna polska firma zdecydowała się na realizację nowych inwestycji w województwie śląskim, dzięki wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. W Mstowie (powiat częstochowski) zainwestuje spółka MAKO-IP.
Żeromskiego 54inwestycja
Pokaż inwestycję
Żeromskiego 54
Wrocław, Żeromskiego 54
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Nekla] Hala magazynowo-produkcyjna z częścią socjalno-biurową
Nekla
inwestycja
Pokaż inwestycję
Hala produkcyjna z infrastrukturą towarzyszącą, ul. Pątnowska
Legnica, Pątnowska
Hala serwisowa Kolei Dolnośląskichinwestycja
Pokaż inwestycję
Hala serwisowa Kolei Dolnośląskich
Legnica, Pątnowska 1
[Kobylnica] Dworzec kolejowyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kobylnica] Dworzec kolejowy
Kobylnica, Kokoszczyn, Dworcowa 3
inwestycja
Pokaż inwestycję
Łęczycka 10
Wrocław, Łęczycka 10
inwestycja
Pokaż inwestycję
Trzebnicka 68
Wrocław, Trzebnicka 68
[Katowice] Nagrody Prime Property Prize wręczone podczas Property Forum 2013artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Nagrody Prime Property Prize wręczone podczas Property Forum 2013
Galeria Katowicka, Golden Tulip Gdańsk Residence, Jeroen van der Toolen z Ghelamco, Le Palais w Wars...
Łowiecka 9inwestycja
Pokaż inwestycję
Łowiecka 9
Wrocław, Łowiecka 9
inwestycja
Pokaż inwestycję
Nowowiejska 67
Wrocław, Nowowiejska 67
Frigo Logistics otworzyło rozbudowaną mroźnię w Żninieartykuł
Pokaż artykuł
Frigo Logistics otworzyło rozbudowaną mroźnię w Żninie
Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, rozbudował i zmodernizował infrastrukturę chłodniczą w centrum dystrybucyjnym w Żninie. Obiekty zasili instalacja fotowoltaiczna. Inwestycja o wartości 80 mln zł przyczyni się do wzmocnienia pozycji regionu jako istotnego punktu logistycznego w kraju oraz wsparcia krajowych, lokalnych i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze łańcucha dostaw. Za generalne wykonawstwo oraz projekt odpowiada Kajima Poland.
REKLAMA